58 53 27 39
64 039 28
info@carinthia.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

AUSTRIA: bussireisid

8 päeva 15.22.08 al 309 €
8 päeva 15.22.05 al 289 €

2021.

8-päevane bussireis Austriasse:
Viin, Salzburg, Doonau väikelinnad Melk, Dürnstein, Krems,
Grossglockneri maaliline mägitee,
Halleini soolakaevandus, Mondsee või Bad Ischl,
Alpid ning Hohenwerfeni kindlusKrems an der Donau

DurnsteinBad Ischl

Hohenwerfen

Grossglockner

 
Reisikava
 

1. päev 

Varahommikul lahkume Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Õhtuks jõuame hotelli Poolas. 

2. päev 

Hommikusöök hotellis. Jätkame sõitu läbi Poola ja Tšehhi. Hilisõhtuks jõuame hotelli Austrias Viini lähistel, kuhu asume elama kaheks ööks. 

3 päev. Viin 

Pärast hommikusööki sõidame Viini. Meid ootab ees bussi- ja jalgsiekskursioon Austria pealinna ajaloolistes paikades. See linn üllatab teid keiserliku uhkuse ja hiilgusega ning võlub oma soojuse ja külalislahkusega. Meie tee kulgeb mööda Viini peatänavaid, mille serva jäävad Muuseumikvartal, parlamendihoone, raekoda, Viini ülikool, Viini Riigiooper jpm. Teeme peatuse kuulsa arhitekti Hundertwasseri maja juures. Jalgsiekskursiooni jooksul näeme suursugust Hofburgi lossikompleksi ja samuti Püha Stefani katedraali, mida loetakse üheks Viini sümbolitest. Pärast ekskursiooni on kõigil võimalus omapead avastada Viini võlusid, külastada kohvikuid ja lokaale, maitsta erinevaid Viini magustoite ning nautida kuulsat Viini kohvi, mida valmistatakse vähemalt kümnel eri moel. Õhtul jõuame tagasi hotelli. 

4 päev. Doonau väikelinnad 

Täna suundume Wachau orgu, kõige maalilisemasse Doonau jõe ossa. Siin vahelduvad metsadega kaetud künkad aprikoosiaedade ja viinamarjaistandustega. Hubaste veinikülade naabruses paiknevad uhked kirikud ja katedraalid. 

Baroksed kuldkollased Melki mungakloostri tornid paistavad silma kaugelt, isegi enne linna sissesõitu. Pärast tutvumist kloostri rikkaliku sisemusega, võite jalutada hubases Melki linnakeses või siis Doonau jõe kaldal. Teeme põgusa vahepeatuse Dürnsteini nimelises linnakeses, et imetleda linna südames kõrguvat helesinist kellatorni ning Kuenringerburgi kindluse varemeid, mille seinte vangistuses istus kunagi kuningas Richard Lõvisüda. Meie järgmine peatus on Krems – Wachau oru ülikooli- ja kultuurikeskus. Pärast linnaekskursiooni tasub külastada üht paljudest pagariäridest ja proovida Wachauer Laberli traditsioonilisi kukleid. Hilisõhtuks jõuame hotelli Kesk-Austrias, kuhu asume elama kolmeks ööks. 

5 päev. Halleini soolakaevandus, Salzburg,
Mondsee või Bad Ischl
 

Tänase päeva esimene pool on pühendatud Salzburgile – Mozarti sünnilinnale, mille otsetõlkes nimi “soolakindlus” viitab praamidele, mis on aastasadu mööda Salzachi jõge soola vedanud. Selle piirkonna avastamist alustame justnimelt ühe iidse soolakaevanduse külastamisest, mis võtab külalisi vastu juba üle 400 aasta.

Pärast ootab meid ees imeline Salzburg ise. Alpimaastiku ja klassikalise arhitektuuri kooslusest sünnib selle linna omapärane ilu ja veetlus. Selleks, et paremini aru saada Salzburgi võlust, tuleks jalutada vanalinna kitsastel tänavatel, kõndida linna kohal kõrguvasse Hohensalzburgi kindlusesse ja imetleda sealt avanevat panoraami, välja valida kõige armsam kääbus Mirabelli aias ning kindlasti maitsta värskeid käsitsivalmistatud martsipanikomme.

Kui ilm lubab, siis veedame päeva teise poole supeldes ja päevitades Salzkammerguti kõige soojema – Mondsee järve ääres.  

Halva ilma korral suundume aga Hallstattist Bad Ischlisse. Bad Ischl oli 60 aasta jooksul keiser Franz Josephi lemmikuim suvituskoht. Nüüdseks on see muutunud aga üheks luksuslikuimaks kuurordiks Austrias. Imperiaalne arhitektuur, purskkaevud ning Zauneri kondiitritöökojast kostev Franz Lehari muusika – kõik see moodustabki Bad Ischli. Õhtul jõuame tagasi hotelli. 

6 päev. Keskaegne kindlus ja Alpid 

Päeva esimesel poolel sukeldume keskaegsesse atmosfääri, imetledes Salzachi jõe oru kohal kõrguvat Hohenwerfeni kindlust. Pärast ekskursiooni tasuks ronida ka kellatorni, kust avaneb hingematev panoraamvaade Alpidele. Päeva teisel poolel saavad Alpid meile veelgi lähedasemaks, kuna meie teekond kulgeb mööda maalilist Grossglockneri mägiteed. Reisi kulminatsioonipunktiks saab olema peatus Kaiser-Franz-Josefs-Höhe vaateplatvormil, mis asub 2369 meetri kõrgusel merepinnast ning ühtlasi ka suurimal Austria liustikul – Pasterzel. Austria kõrgeim mägi Grossglockner on siit vaid kiviviske kaugusel. Õhtul jõuame tagasi hotelli. 

7. päev 

Hommikusöök hotellis. Asume koduteele. Sõidame läbi Tšehhi ning jõuame õhtuks hotelli Poolas. 

8. päev 

Meie reisi viimane päev. Pärast Poolat jääb meil veel läbida Leedu ja Läti. Veel veidi ja olemegi tagasi kodus.
 

Paketi maksumuses sisaldub:

Eestikeelsed linnaekskursioonid: Viin, Salzburg, Dürnstein, Krems an der Donau
Mondsee või Bad Ischli külastus
sõit Grossglockneri maalilisel mägiteel
Majutus 2* hotellides Poolas ning Austrias (mitte ühtegi ööbimist bussis!)
Kahekohalised mugavustega toad (WC ja dušš)
Hommikusöök iga päev
Sõit mugavustega bussis (konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video)

Lisatasu eest:

Halleini soolakaevanduse pilet:
täiskasvanud

26 €

lapsed (615 a)

16 €

Hohenwerfeni kindluse pilet:
täiskasvanud

22 €

lapsed (615 a)

16 €

Veinide degusteerimine Dürnsteinis:
täiskasvanud

16 €

lapsed (6–17 a) – veini asemel pakutakse karastusjooke või mahla

10 €

Rahvuslik õhtusöök Viinis:
täiskasvanud

34 €

lapsed (6–10 a)

22 €

Melki kloostri külastus:
täiskasvanud

15 €

lapsed (6–15 a)

9,50 €

Reisikindlustus
Muuseumipiletid jms.