58 53 27 39
64 039 28
info@carinthia.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

ŠVEITS: bussireisid

10 päeva 28.056.06 al 469 €
10 päeva 16.25.08 al 469 €
10 päeva 27.096.10 al 469 €

10-päevane bussireis Sveitsi:
Zürich, Genf, Bern, Luzern,
Chilloni loss, Reini juga, Luzerni järv,
rahvuslik õhtusöök, fondüü-lõunasöök, juustutootmise ja farmi külastus,
veinide degusteerimine, laevasõit,
kohaliku giidiga matk Berni Alpides

 
CH_33_Cow.jpg (174394 bytes)


   

 
Reisikava
 

1. päev 

Tallinn Poola

Varahommikul lahkume Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Õhtuks jõuame hotelli Poolas. 

2. päev 

Poola Tšehhi

Täna läbime Poola ja jõume õhtuks Tšehhi.

3 päev.

Tšehhi Saksamaa Šveits

Meie tänane teekond kulgeb läbi Tšehhi ja Saksamaa, õhtuks jõuame oma sihtkohta Šveitsis.

4 päev.

Reini juga, Zürich

Alustame Šveitsi avastamist, külastades üht kuulsaimat sealset vaatamisväärsust –  Rheinfalli ehk Reini juga. 150 meetri laiune ja 23 meetri kõrgune juga on Euroopa suurim ja veerohkeim. Sõidame paadiga mööda kaljude ja rohelusega ääristatud Reini jõge, et võimsat veekohinat ja imelisi loodusvaateid nautida. Huvilistel on võimalik tõusta liftiga kaldale rajatud uhke Laufeni lossi vaateplatvormile.

Edasi sõidame Zürichisse – Šveitsi suurimasse linna. Maalilise järve kaldal ning Alpide kaitsevas rüpes asuvat Zürichit kutsutakse hellitavalt ka „väikeseks suurlinnaks“. Värske õhk, avarus, ümbritsev vesi ja mäed loovad lõõgastava ja inspireeriva atmosfääri ja teevad Zürichist statistika järgi maailma kõige õnnelikumate inimeste elupaiga. Vabal ajal võite jalutada mööda kohvikute ja butiikidega ääristatud Altstadt´i peatänavat, imetleda keskaegset vanalinna ja külastada Euroopa suurimat kellatorni. Õhtul seame sammud kohalikku restorani, et traditsioonilisi sööke-jooke mekkida.

5 päev.

Mittelland, juustutootmise ja farmi külastus,
fondüü-lõunasöök, Bern

Hommikul viib tee meid Mittellandi, Zürichi ja Berni vahelises orus asuvasse karjakasvatuspiirkonda. Külastame kohalikku lehmafarmi ja vaatame, kuidas valmib kuulus Emmentali juust. Soovijaid ootab lõunasöögiks traditsiooniline juustufondüü.

Kõhud täis, sõidame edasi Berni, mis on de facto Šveitsi pealinn, ehkki ametlikult riigil pealinna pole. Berni peetakse üheks maailma kõrgeima elukvaliteediga linnaks ja selle ajalooline vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Linna keskel asub kümnete purskaevudega Bundesplatz, kus lapsed suviti paljajalu ringi jooksevad ja vee sees sulistavad. Lisaks kaunile arhitektuurile pakuvad silmailu pargid, roosiaiad ja läbi linna looklev Aare jõgi ning kõige selle raamiks taamal paistvad Alpid.

6 päev.

Chilloni loss, Genf, veinide degusteerimine

Täna külastame Genfi järve saarekesele rajatud keskaegset Chilloni lossi. Peegelsileda veega ümbritsetud Château de Chilloni peetakse üheks Šveitsi kaunimaks arhitektuuriliseks pärliks ning lossi sisemuses peituvad keskaegsed kambrid, haruldaste laemaalidega kabel ja katedraalilike võlvidega maa-alused käigud teevad sellest tõelise muinasjutulossi.

Päeva teises pooles avastame Genfi, mis on Šveitsi suurim prantsuskeelne linn. Genfis asub üle 30 rahvusvahelise organisatsiooni peaesinduse, nagu Punase Risti Komitee ja ÜRO Euroopa peakorter, mistõttu peetakse linna finants- ja diplomaatia keskuseks. Genfi kutsutakse ka maailma kompaktsemaks metropoliks ja „Rahu pealinnaks“. Pärast ekskursiooni ja vaba aega Genfis, sõidame linna lähistel asuvasse viinamarjaistandusse, et suupistete kõrvale kohalikke veine degusteerida.

7. päev.

Mürren, matk Alpides 

Käna ootab meid rongisõit mööda maalilisi alpiteid Lauterbrunnenist Mürrenisse: kahel pool mägine panoraam, rohelusest pakatavad aasad, nõlvadel peesitavad lehmakarjad ja idüllilsed mägimajakesed. Mürren on muinasjutuline Šveitsi küla, kuhu ühtegi maanteed ei viigi – autovaba linnake on igast küljest mägede ja mägiradadega ümbrisetud. Kusjuures just siin lähistel filmiti 1960. aastate bondifilmi "Tema Majesteedi salateenistuses" kuulsad suusastseenid. Soovijatel on võimalik funikulööriga mäetippu tõusta, värskes alpiõhus matkata ja igas suunas avanevaid imelisi vaateid nautida.

8. päev.

Lüzer, Lüzerni järv;
Šveits
Saksamaa Tšehhi 

Täna viib tee meid Luzerni – samanimelise järve kaldal asuv linn on valdavalt saksakeelne. Lisaks looduskaunile asukohale saab Luzern uhkust tunda Euroopa vanima katusega puusilla üle, mis diagonaalis üle jõe sirutub ja mida kaunistavad ajaloolised laemaalingud. Soovijad saavad paadiga Luzerni järvel sõita, et linnapanoraami ja lumiseid alpivaateid imetleda.

Pärastlõunal asume tagasiteele. Sõidame läbi Saksamaa ja jõuame õhtuks ööbimispaika Tšehhis.

9. päev.

Tšehhi Poola 

Sõidame läbi Tšehhi ja Poola, ning jääme oma viimasele öömajale Poolas.  

10. päev.

Poola Tallinn 

Viimane päev viib meid läbi Poola, Leedu ja Läti ning hilisõhtul jõuame tagasi Eestisse.
 

Paketi maksumuses sisaldub:

Eestikeelsed linnaekskursioonid: Zürich, Bern, Genf, Luzern
Majutus 2* hotellides (mitte ühtegi ööbimist bussis!)
Kahekohalised mugavustega toad (WC ja dušš)
Hommikusöök iga päev
Sõit mugavustega bussis (konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video)

Lisatasu eest:

Rahvuslik õhtusöök

35 €

Panoraamvaatega liftiga tõus Reini joale:
täiskasvanud

5 €

lapsed kuni 15 a k.a

3 €

Laevasõit Reini jõel:
täiskasvanud

12 €

lapsed kuni 15 a k.a

7 €

Juustutootmise ja farmi külastus

18 €

Fondüü-lõunasöök

32 €

Chilloni lossi külastus:
täiskasvanud

16 €

lapsed kuni 15 a k.a

12 €

Veinide ja kohalike toitude degusteerimine:
täiskasvanud

26 €

lapsed kuni 15 a k.a (lastele pakutakse veini asemel mahla)

13 €

Laevasõit Luzerni järvel:
täiskasvanud

17 €

lapsed kuni 15 a k.a

14 €

Rongi- ja köisteega sõit Rigi mäel:
täiskasvanud

39 €

lapsed kuni 15 a k.a

20 €

Reisikindlustus
Muuseumipiletid jms.