58 53 27 39
64 039 28
info@carinthia.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

BAIERIMAA: bussireisid

10 päeva 4.13.09 al 419 €
10 päeva 16.25.04 al 429 €

2021.

10-päevane bussireis Baierimaale:
München, Bamberg, Würzburg, Rothenburg ob der Tauber,
Augsburg, Garmisch-Partenkirchen, Ettali mungaklooster,
Neuschwansteini loss, Romantiline tee, Baieri Alpid,
rahvuslik õhtusöök, juustutootmise külastus,
Frangimaa lõunasöök suitsuõllega,
laevasõit Königssee järvel, Rossfeldi maaliline mägitee

  
 
Reisikava
 

1. päev 

Tallinn Poola

Varahommikul lahkume Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Õhtuks jõuame hotelli Poolas. 

2. päev 

Poola Tšehhi

Täna läbime Poola ja jõuame õhtuks Tšehhi.

3. päev

Tšehhi Saksamaa;
Bamberg, Würzburg 

Bambergi kutsutakse Frangimaa Roomaks, sest sarnaselt antiiksele pealinnale on see seitsme künka otsa rajatud – igaüks neist kroonitud kas kiriku või kindlusega. Lisaks on keskaegne Saksa linn kuulsust kogunud ka õllepealinnana, seda tänu oma erilisele suitsuõllele, mida soovijatel on võimalik saksa kombe kohaselt toeka lõunasöögi kõrvale proovida.

Edasi viib tee meid kontrastidest tulvil Würzburgi – ühelt poolt UNESCO pärandi nimistusse kantud „muuseumilinna“, teisalt aga kaasaegsesse tudengimekasse 30 000 üliõpilase, innovatiivsete ideede, melu ja rahvusvahelise seltskonnaga.

4. päev

Rothenburg ob der Tauber, Augsburg

Täna külastame Rothenburg ob der Tauberit – Lõuna-Saksamaad läbival Romantilisel teel asuvat keskaegse arhitektuuri pärli, mille muinasjutulised majakesed ja laternad on justkui Saksa muinasjuttudest välja astunud. Vabal ajal külastage Diller’s Scheeneballeni pagarikoda, et maitsta kuulsaid Rothenburgi „lumepalle“.

Pärastlõunal viib Romantiline tee meid edasi Augsburgi. Keiser Augustuse järgi nime saanud linn on vanuselt kolmas Saksamaal ja rikas nii Vana-Rooma, rokokoo kui renessansi mälestiste poolest. Linna ajaloos on juba sajandeid rolli mänginud Fuggerite perekond. Edule ja rikkusele vaatamata ei unustanud nad abivajajaid ja rajasid Augsburgi 1516. aastal maailma esimese sotsiaalelamu, mis töötab tänini ja mille rendihinda pole 500 aasta jooksul kordagi tõstetud – see vastab endiselt ühele kuldenile ehk maksab 0,88 eurot aastas. Huvilistel on võimalik sinna aga umbes neljakordse aastamaksu eest sisse kiigata. Augsburgis ringi vaadatud on aeg kohalikus restoranis õhtustada.   

5. päev

Neuschwansteini loss

Hommikul sõidame Neuschwansteini, mis on üks enimkülastatud losse Saksamaal ja Euroopas. Sõnulseletamatult kaunis hoone kujutab nii väljast kui seest keskaegse arhitektuuri kõrgeimat pilotaaži, ent on tegelikult ehitatud hoopis 19. sajandi romantismi lainel. Selle ja paljude teiste Baierimaa imeliste losside taga seisab kuningas Ludwig II, kes jumaldas kunsti, kultuuri ja ajalugu ning rajas endale isikliku muinasjutukuningriigi, mille residentsidesse ta end välismaailma julma reaalsuse eest peitis. Kuningas sõbrustas Wagneriga, korraldas Münchenis ooperifestivali ja reprodutseeris kõikvõimalike ajastute kaunemaid teoseid. Nii on Neuschwansteinis nii Bütsantsi kirikut meenutav aatrium, keskaegsed saalid kui Wagneri teostest inspireeritud seinamaalid. Lisaks asub loss keskajale iseloomulikult kõrgel mäe otsas, ent mitte kaitse eesmärgil, vaid seetõttu, et kuningale lihtsalt meeldis sealt avanev vaade.

Pärastlõunal sõidame lähistel asuvasse Füsseni linna. Austria piiri äärne ehtne Baierimaa linnake on Romantilise tee lõpp-punkt maalilise järve kaldal otse Alpide jalamil. Seame sammud sadamasse, et laevapardalt veel kord mägesid ja nende nõlvadel kõrguvaid losse imetleda.

6. päev

Juustufarm, München 

Hommikul külastame idüllilist mägifarmi, kus toodetakse naturaalset „värske heina“ piima – see traditsiooniline piimatootmise meetod seab lehmade söödale väga täpsed tingimused. Lehmad toituvad otse aasadel kasvavast rohust ja muul ajal söödetakse neid üksnes kvaliteetse heinaga. Nii on õnnelikelt lehmadelt lüpstud piim ja sellest valmistatud juust erilise aroomi, maitse ja kvaliteediga. Soovijatel on võimalik uudistada kohalikus juustukojas, kus valmistatakse ja müüakse mitmeid kõrgeid auhindu pälvinud juustusorte.

Edasi sõidame Baierimaa pealinna Münchenisse. Saksamaa suuruselt kolmandas linnas asuvad maailma suurim teaduse- ja tehnoloogiamuuseum ja Euroopa suurim pubi Hofbroihaus, mis mahutab ligi 5000 inimest ja on võõrustanud teiste hulgas Hitlerit, Leninit, Kennedyt ja Mozartit.

7. päev

Wendelstein, Ettal, Garmisch-Partenkirchen

Täna tõuseme Wendelsteini mäkke, kus asub Baieri Alpide kõrgeim punkt. Soovijatel on võimalik köistee ja rongiga mäetippu sõita ja sealt avanevat Kesk-Alpide panoraami imetleda.

Pärastlõunal külastame tänini tegutsevat Ettali mungakloostrit. Imeline barokses stiilis klooster basiilika ja abihoonetega on täielikult isetoimiv ja elatub kohalikust õlle- ja piiritustehasest, raamatupoest, kirjastusest, hotellist, juustukojast ja mitmetest väiksematest ettevõtmistest. Soovijatel on võimalik basiilikas ning kloostri piiritustehases ringi vaadata ja seal valmistatud taimelikööri degusteerida.  

Seejärel sõidame Garmisch-Partenkircheni suusakuurorti. Teise maailmasõja ajal kokku liidetud Garmisch ja Partenkirchen on säilitanud oma eriilmelisuse. Kui Partenkirchen paistab silma Baierimaale iseloomulike puidust aknaluukide, maalitud fassaadide ja kitsukeste tänavatega, siis Garmischi jalakäijate tänav pakub mõnusat lõõgastust mägispordist ja matkamisest väsinud puhkajatele.

8. päev

Königssee, Rossfeldi maaliline mägitee 

Täna ootab meid Berchtesgadeni rahvuspargis asuv Königssee järv. Kuivõrd tegemist on ühe puhtaima järveveega Saksamaal, on siin alates 1909. aastast lubatud sõita üksnes elektrilaevade, aerupaatide ja vesijalgratastega. Läheme ka ise elektrilaevaga ümbritsevat loodust avastama – teele jäävad nii lumised mäetipud, metsadega kaetud kaldapealsed kui ka juba sajandeid palverändurite poolt armastatud Püha Bartholomeuse kirik.

Jätkame oma teekonda mööda maalilist Rossfeldi mägiteed, mille kohati 360-kraadine panoraam pakub imelisi vaateid Salzburgi Alpidele. Hilisõhtuks jõuame öömajale Tšehhi-Austria piiri lähistel.

9. päev

Tšehhi Poola 

Sõidame läbi Austria, Tšehhi ja Poola ning jääme oma viimasele öömajale Poolas.  

10. päev

Poola Tallinn 

Viimane päev viib meid läbi Poola, Leedu ja Läti ning hilisõhtul jõuame tagasi Eestisse.
 

Paketi maksumuses sisaldub:

Eestikeelsed linnaekskursioonid: München, Bamberg, Würzburg, Rothenburg ob der Tauber, Augsburg

Sõit Rossfeldi maalilisel mägiteel
Majutus 2* hotellides (mitte ühtegi ööbimist bussis!)
Kahekohalised mugavustega toad (WC ja dušš)
Hommikusöök iga päev
Sõit mugavustega bussis (konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video)

Lisatasu eest:

Rahvuslik õhtusöök

39 €

Frangimaa lõunasöök suitsuõllega:
täiskasvanud

26 €

lapsed kuni 14 a k.a

22 €

Neuschwansteini lossi külastus audiogiidiga:
täiskasvanud

22 €

lapsed kuni 17 a k.a

8 €

Laevasõit vaatega Neuschwansteini lossile (v.a aprillikuu reisil):
täiskasvanud

12 €

lapsed kuni 14 a k.a

7,50 €

Juustutootmise ja farmi külastus

18 €

Kloostri külastus ning likööri tootmise tutvustus degusteerimisega

15 €

Laevasõit Königssee järvel:
täiskasvanud

18 €

lapsed kuni 17 a k.a

12 €

Köistee ja rongiga (aprillis ainult rongiga) sõit Alpides:
täiskasvanud

38 €

lapsed kuni 17 a k.a

18 €

Reisikindlustus
Muuseumipiletid jms.